Kirjastoauto Auliksen aikataulu 1.2.2021 alkaen


MAANANTAI
PARILLINEN VIIKKO
08.55 – 09.15 Kasarmipuiston päiväkoti
09.20 – 09.35 Niiralan päiväkoti
09.40 – 10.00 Alavan päiväkoti
10.05 – 10.20 Haapaniemen päiväkoti
10.30 – 11.00 Kristillinen yht. koulu Neulamäent. 26
11.10 – 12.00 Särkiniemen koulu

15.00 – 15.15 Puutossalmentie, Kinnon th
15.20 – 15.30 Puutossalmentie 790
15:40 – 15:55 Levälahdentie, Pihkatien th
16:00 – 16:20 Puutossalmentie, Mustalahden th
16.40 – 17.00 Lumpeisentie, Tähtitarhan th
17.05 – 17.20 Lumpeisentie, Lepikon th
17.30 – 17.45 Vakkakuusentie, Ilveslammen th
17.50 – 18.00 Vakkakuusentie, Nikulanniemen th
18.10 – 18.25 Kalliorannantie, Heiskan th
18.40 – 18.55 Rytky, Poroharjun th

PARITON VIIKKO
09.00 – 09.15 Tinttilän päiväkoti
09.20 – 09.35 Leväsen päiväkoti
09.40 – 10.00 Rauhalahden päiväkoti
10.05 – 10.20 Särkiniemen päiväkoti
10.30 – 11.00 Kristillinen yht. koulu Neulamäent. 26
11.10 – 12.00 Särkiniemen koulu

16.05 – 16.25 Keihäskoskentie 126, M-Market
16.30 – 16.45 Syvänniemi, Otsonkuja 4
16.55 – 17.05 Koskenkyläntie 463, Juutilainen
17.30 – 17.50 Pihkamutka 13
17.55 – 18.15 Tulikalliontie 8
18.20 – 18.40 Pihkarinteentie, Pihkapolun th

TIISTAI
08.45 – 09.20 Pihkapirtin päiväkoti
09.30 – 10.30 Pihkainmäen koulu, parillinen 09.30 – 11.00
10.40 – 11.00 Pikku-Hermannin päiväkoti, pariton viikko
11.35 – 11.55 Touhula Pihlajalaakso, pariton viikko

16.00 – 16.25 Niirala, Huuhankatu 4
16.30 – 16.50 Alavan kirkko
17.00 – 17.40 Särkilahdenkatu, Ahdinaukio
17.50 – 18.10 Särkiniementie 18
18.15 – 19.00 Rimpitie 2

KESKIVIIKKO
PARILLINEN VIIKKO
09.00 – 09.15 Vuorilinnan päiväkoti
09.20 – 09.35 Pikkulinnan päiväkoti
09.40 – 09.55 Männistön päiväkoti
10.00 – 10.15 Jönköpingin päiväkoti
10.20 – 10.35 Pitkälammen päiväkoti
10.45 – 11.00 Inkilänmäen päiväkoti

13.00 – 13.25 Kuikkalammen päiväkoti
13.30 – 14.00 Lehtoniemen päiväkoti
14.05 – 14.20 Päiväkoti Ankkuri

PARITON VIIKKO
08.50 – 09.05 Aittolammen päiväkoti
09.15 – 09.30 Päiväkoti Touhula, Pirtti
09.35 – 09.55 Kuoppamäen päiväkoti
10.00 – 10.20 Pölläkänlahden päiväkoti
10.25 – 10.40 Uppo-Nallen päiväkoti
10.45 – 11.00 Päiväkoti Touhula, Rautaniemi
11.05 – 11.45 Martti Ahtisaaren koulu

JOKA VIIKKO
15.50 – 16.10 Linnanpellon entinen koulu
16.15 – 16.45 Pappilanmäki, Pappilantie
16.55 – 17.15 Pihlajaharjuntie 15
17.20 – 17.40 Antikkalan P-paikka
17.45 – 18.10 Ilveksentie 1, kaukalon P
18.15 – 18.30 Kettulanlahdentie 10
18.35 – 19.00 Pihlajalaakso, Poukamankatu 27

TORSTAI
08.40 – 09.10 Steinerkoulu
09.20 – 09.55 Kalevalan koulu
10.25 – 11.30 Vehkalammin koulu

PARILLINEN VIIKKO
15.30 – 15.45 Annikki-veturintie, Petäjämäentie th
15.55 – 16.05 Länsirannantie, Käränkäniementie th
16.10 – 16.20 Länsirannantie, Suovu
16.30 – 16.45 Länsirannantie, Lintulanlahden th
16.50 – 17.10 Hirvilahti, kauppa
17.15 – 17.35 Lamperila, Länsirannantie th
17.40 – 17.55 Niemisjoki, Viitajärventie th
18.00 – 18.10 Lamperilantie 1545, Pekkala
18.30 – 18.50 Von Wrightin koulu

PARITON VIIKKO
15.15 – 15.30 Ritisenlahti, Happosenahon th
15.35 – 15.50 Ritisenlahti, Pussila 16
16.05 – 16.15 Sotkanniemi 785, Ivakko
16.20 – 16.40 Humalajoki, Jalkalan th
16.50 – 17.05 Ysitie, Vehmasmäen th
17.10 – 17.25 Vehmasmäki, Jormanrinteen th
17.30 – 17.55 Pellesmäki, Ekoraitti 23
18.05 – 18.40 Hiltulanlahden koulu


PERJANTAI
PARILLINEN VIIKKO
09.00 – 09.30 Mäntykankaan koulu
09.50 – 10.10 Päiväkoti Priimi
10.15 – 10.35 Takkapolun päiväkoti

PARITON VIIKKO
09.00 – 09.30 Mäntykankaan koulu
09.50 – 10.10 Päiväkoti Louna
10.15 – 10.35 Päiväkoti Pilke

JOKA PERJANTAI
11.10 – 11.40 Lempyyn koulu
11.50 – 12.10 Ysitie, Ysipirtti
12.20 – 12.30 Airaksela, Radantie 15
12.35 – 12.45 Airakselantie, Rauhalan th
12.55 – 13.05 Karhulantie 81, E. Karttunen
13.10 – 13.20 Airakselantie 1173
13.30 – 13.40 Ahopellon th.

AAMUJEN KOULUPYSÄKKEJÄ EI AJETA KOULUJEN LOMIEN AIKANA!
JUHLAPYHIEN AATTOINA EI AJETA ILTAVUOROJA!
Aikataulu ja pysäkkikartta kirjaston sivuilla: https://kuopio.finna.fi/ > Kirjastoauto Aulis

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *